Zajęcia muzyczne

Nauka gry na instrumentach (on-line i stacjonarne)

Program nauczania jest dobierany indywidualnie i dostosowany do indywidualnych zainteresowań ucznia, zgodnie  z preferencjami i predyspozycjami. Program obejmuje repertuar muzyki klasycznej i popularnej. Zajęcia ukierunkowane są na wszechstronne kształcenie muzyczne, więc naturalnym rozpoczęciem uczestnictwa w kursie jest nauka czytania zapisu nutowego. Zajęcia obejmują także naukę gry utworów muzycznych z pamięci. Regularna nauka gry na instrumencie pozwoli na rozwinięcie słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu.

Na  zajęciach uczymy gry na następujących instrumentach:

– pianino

– keyboard

– gitara

– saksofon

 

Nauka gry na gitarze/pianinie w języku angielskim

Prawdopodobnie jedyna oferta w Polsce, która łączy rozwój dwóch umiejętności równocześnie. Nauka gry na gitarze lub pianinie z profesjonalnym muzykiem z USA.

Nauka śpiewu (on-line i stacjonarne)

Zajęcia wokalne obejmują kompleksową pracę nad wydobywanym dźwiękiem. Podczas zajęć kursanci uczą się emisji głosu, a także prawidłowej fonacji oddechu. Udział w kursie wpływa również korzystnie na poczucie rytmu oraz poprawę dykcji. Zajęcia obejmują doskonalenie techniki wokalu, a także pracę nad wybranym repertuarem. Nauka śpiewu obejmuje również pracę z mikrofonem, a także dobór wykonywanych utworów do możliwości wokalnych ucznia. Nasi kursanci biorą udział we wspólnych koncertach  i konkursach wokalnych.

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 3-6 lat

Zajęcia odbywają się w grupach, dzięki czemu dziecko ma szanse nauczyć się współpracy w grupie oraz spożytkować nadmiar energii w radosnej, bezpiecznej atmosferze. Podczas zajęć młodzi kursanci rozwijają swój słuch muzyczny, jak i poczucie rytmu. Zajęcia obejmują aktywności ruchowe, takie jak nauka kroków podstawowych tańców, czy układy ruchowe wykonywane w rytm muzyki. W skład zajęć wchodzi również wspólne śpiewanie oraz gra na instrumentach perkusyjnych. Podczas zajęć kursanci rozwiną swoje uzdolnienia muzyczne oraz ukształtują świadomość muzyczną.

Zajęcia wokalno-instrumentalne

Są to zajęcia grupowe,  przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Lekcje obejmują ćwiczenie umiejętności śpiewu: pracę nad emisją, oddechem, jak również grę na instrumentach muzycznych. Podczas kursu uczniowie wspólnie wykonują aranżacje wybranych utworów. Repertuar wykonywany na zajęciach powstaje w oparciu o preferencje grupy zajęciowej. Uczestnictwo w kursie pozwoli rozwinąć poczucie rytmu oraz słuch muzyczny.

Zajęcia teoretyczne

Podstawy teorii muzyki i kształcenie słuchu

Podczas zajęć kursanci poznają notację muzyczną i nauczą się rozróżniać poszczególne elementy dzieła muzycznego. W programie kursu zawarto zagadnienia z zakresu rytmiki: wartości rytmiczne, metrum, omówienie klasycznych określeń tempa i dynamiki. Zajęcia obejmują także naukę rozpoznawania interwałów i muzyczne dyktanda rozwijające poczucie rytmu oraz słuch muzyczny.

Podstawy aranżacji muzycznej z elementami kompozycji

Kurs zakłada naukę tworzenia aranżacji na przykładach konkretnych utworów. Praktyczną naukę aranżacji muzycznej wspomagają ćwiczenia realizowane pod okiem nauczyciela.

 

 

Oneway – szkoła muzyczna Kielce W naszej szkole muzycznej oferujemy zarówno lekcje śpiewu, jak i naukę gry na instrumentach.

W ofercie nauka gry na saksofonie, nauka gry na pianinie, gitarze – zapisz się już dziś i rozwiń swoją pasję do muzyki! W naszej szkole odbierzesz wszechstronne wykształcenie muzyczne, dowiesz się, jak czytać nuty, nauczysz się grać z pamięci. To wszystko w oparciu o Twoje preferencje i predyspozycje!

Nauka śpiewu w Kielcach? Wybierz Oneway! Jeśli bardziej niż gra na instrumentach interesuje Cię nauka śpiewu – nic straconego. W Oneway dowiesz się, na czym polega poprawna emisja głosu oraz fonacja oddechu. Lekcje śpiewu polecamy również osobom chcącym poprawić dykcję oraz chcącym oswoić się z pracą z mikrofonem. Przyjdź na nasze zajęcia i poznaj możliwości swojego głosu. Ćwiczenia i repertuar zawsze dobieramy do możliwości wokalnych każdego ucznia.

Zajęcia muzyczne dla dzieci Zajęcia w naszej szkole przeznaczone są zarówno dla dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych przygotowaliśmy zajęcia umuzykalniające. Dzięki nim dzieci poznają podstawowe kroki taneczne i wspólne śpiewanie. W ten sposób mogą spędzić czas z rówieśnikami na miłych zabawach, które sprawią im wiele radości oraz rozwiną ich zdolności muzyczne!

Jesteś zainteresowany?

Zadzwoń! +48664085095, +48573476643