Kadra

Nauka gry na pianinie, konwersacje z języka rosyjskiego, nauka języka rosyjskiego z elementami muzyki

Svetlana Kruszyńska – właścicielka Centrum Muzyczno-Językowego ONE WAY, urodzona w Taszkiencie, od 2007 roku mieszka w Polsce. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku szkolnym w Taszkiencie, gdzie ukończyła 8-letnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Swoje wykształcenie muzyczne uzupełniła na kieleckim UJK na kierunku „edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” prowadzonym przez Instytut Edukacji Muzycznej. Gra na fortepianie jest jej pasją, a największą satysfakcję sprawia jej nauczanie.

Jest wykwalifikowanym pedagogiem z 10-letnim doświadczeniem. Ukończyła również studia wyższe na kierunku „management i zarządzanie” w Wyższej Szkoły Komunikacji w Taszkiencie.

Prowadzi kursy języka rosyjskiego in-company,  uczy języka rosyjskiego w  korporacjach oraz mniejszych firmach, jest lektorem firmy szkoleniowej „Future Centre Trading Corporation”, a także ogólnopolskiej grupy językowej „Lingua Nova”.

www.swietlana.pl

Nauka gry na pianinie, kurs języka polskiego dla obcokrajowców

Tatiana Sokołowska pochodzi z Ukrainy, z Winnicy. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu kontynuowała naukę w Liceum Kultury i Sztuki im. Mykoły Łeontowicza w Winnicy, które ukończyła z wyróżnieniem. Podczas studiów aktywnie uczestniczyła w wielu konkursach pianistycznych oraz konkursach z zakresu teorii i literatury muzycznej. Posługuje się 4 językami: ukraińskim, rosyjskim, polskim oraz angielskim. Swoje wykształcenie uzupełnia na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ucząc się na kierunku  „edukacja muzyczna w zakresie sztuki muzycznej”.

Nauka gry na gitarze i saksofonie, zajęcia teoretyczne

Adrian Makuch to magistrant 5 roku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na kierunku „edukacja muzyczna” ze specjalnością – „dyrygowanie i prowadzenie zespołów”. Grę na gitarze praktykuje już od wielu lat. Potrafi odnaleźć się w każdym stylu muzycznym, jednak najlepiej czuje się w muzyce rozrywkowej. Naukę gry na gitarze rozpoczął pobierając lekcje prywatne u doświadczonych gitarzystów. Swoją edukację muzyczną kontynuował w Młodzieżowym Domu Kultury, stale rozwijając swoje umiejętności.   W 2014 roku wraz z zespołem, w którym grał na gitarze basowej zajął 1 miejsce w konkursie „Scena dla Ciebie”.

Przygodę z grą na saksofonie zaczął kilka lat temu. Obecnie kontynuuje naukę gry na tym instrumencie kształcąc się na UJK. Od ponad roku obejmuje pozycje saksofonisty w orkiestrach dętych: orkiestra dęta w Morawicy oraz w Nowinach.

Przez ostatnie lata nabywał doświadczenia sceniczne oraz wiedzę z zakresu teorii muzyki. Komponuje także własne utwory. Dzięki kwalifikacjom pedagogicznym potrafi pracować z osobami w każdym wieku, o różnym stopniu zaawansowania

Nauka śpiewu/zajęcia wokalne

Agnieszka Firmantowska jest magistrantką UJK na kierunku: śpiew estradowy. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Ludomira Różyckiego   w Kielcach, w klasie fortepianu. Swoje umiejętności wokalne kształtowała w wielu placówkach: MDK, WDK, DK ,,Zameczek” w Kielcach. Uczestniczyła w wielu warsztatach wokalnych, wielokrotnie zdobywając tytuł laureatki międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali. Uczestniczyła w wielu konkursach wokalnych: była finalistką XIX edycji „Sceny dla Ciebie”, laureatką międzynarodowego festiwalu  w Pradze, laureatką międzynarodowego festywalu w Częstochowie. Posiada doświadczenie w udzielaniu lekcji śpiewu dzieciom i młodzieży.

Nauka śpiewu/zajęcia wokalne

Karolina Zapała – magistrantka UJK na kierunku: śpiew estradowy.

W wieku wczesnego dzieciństwa rozpoczęła kształcenie wokalne w domach kultury, pobierała również prywatne lekcje u znanych instruktorów wokalnych. 
Laureatka wielu konkursów wokalnych, wykształcony i czynnie działający muzyk, wokalistka zespołu „Kogel”, posiada wykształcenie pedagogiczne i doświadczenie w nauczaniu osób w różnym wieku.

Nauka języka angielskiego

Anna Gulba – wykształcony nauczyciel języka angielskiego. Oprócz znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowanym,  posiada wykształcenie pedagogiczne oraz praktyczną znajomość języka angielskiego. Mieszkała przez pewien czas w Stanach Zjednoczonych, w Kansas City.
Prowadzi indywidualne i grupowe zajęcia dla różnych grup wiekowych, korepetycje, oraz kursy językowe w kilku firmach na terenie Kielc i okolic.

Konwersacje z języka angielskiego z native-speakerem z USA, nauka gry na gitarze w języku angielskim

Gary Cockrell, urodzony i wychowany w Teksasie, przez długi czas mieszkał i pracował w Los Angeles, przyjechał do Kielc w styczniu 2020.
Profesjonalny muzyk (grał w zespołach na tubie i gitarze) oraz właściciel firmy, która się zajmuje strojeniem pianin 🎹, (PianoTunerLA.com), jest osobą komunikatywną, z poczuciem humoru. Od kilku miesięcy prowadzi konwersacje stacjonarnie i on-line.

Prowadzi również naukę gry na gitarze w języku angielskim.

Nauka języka rosyjskiego

Tatiana Utkina – urodzona w Sankt Petersburgu (dawniej w Leningradzie), w Rosji. Po ukończeniu szkoły średniej studiowała teologię w Międzynarodowej Szkole Biblijnej w Sankt Petersburgu. Przez kilka lat była wokalistką zespołu „Sons of Thunder”, który w Sankt Petersburgu wydał kilka płyt. Od 2004 roku mieszka w Polsce,   w Kielcach. W 2010 roku przy współpracy  z koleżanką wydała grę „Polemo”, która jest przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jej największą pasją jest jednak muzyka: w 2012 roku nagrała i wydała płytę „Tatiana – kto dałby skrzydła mi”, na której znalazły się jej autorskie utwory muzyczne wykonywane w języku rosyjskim.

Przez kilka lat pełniła funkcję wychowawcy w świetlicy środowiskowej „Beczka”, gdzie sprawowała opiekę nad dziećmi i młodzieżą. Jako osoba z dużymi pokładami cierpliwości – ma wspaniałe podejście do dzieci. Będąc native-speakerem języka rosyjskiego pracuje jako lektor języka rosyjskiego. Wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniach zdobyła wykonując pisemne i ustne przekłady z języka polskiego na rosyjski oraz z języka rosyjskiego na polski. Obecnie studiuje lingwistykę stosowaną na UJK (języki rosyjski, angielski i niemiecki)

Kurs rysunku i malarstwa

Piotr Urbanek  uzyskał dyplom krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki, w pracowni Miedziorytu Prof. Stanisława Wejmana. Od wielu lat zajmuje się malarstwem olejnym, uczestniczy w licznych wystawach indywidualnych. Tytuł doktora sztuk pięknych obronił pracą ‚Horror Vacui, na jawie i w marzeniach sennych’ w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu im J. Kochanowskiego w Kielcach. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z osobami w różnym wieku 

Jesteś zainteresowany?

Zadzwoń! +664085095