Kadra

Nauka gry na pianinie, kurs języka rosyjskiego, nauka języków obcych z elementami muzyki (rosyjski)

Svetlana Kruszyńska – urodzona w Taszkiencie, od 2007 roku mieszka w Polsce. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku szkolnym w Taszkiencie, gdzie ukończyła 8-letnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Swoje wykształcenie muzyczne uzupełniła na kieleckim UJK na kierunku „edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” prowadzonym przez Instytut Edukacji Muzycznej. Gra na fortepianie jest jej pasją, a największą satysfakcję sprawia jej nauczanie.

Jest wykwalifikowanym pedagogiem z 10-letnim doświadczeniem. Ukończyła także studia wyższe na kierunku „management i zarządzanie” w Wyższej Szkoły Komunikacji w Taszkiencie.

Prowadzi kursy języka rosyjskiego in-company,  jest lektorem firmy szkoleniowej „Future Centre Trading Corporation”, a także ogólnopolskiej grupy językowej „Lingua Nova”.

www.swietlana.pl

Nauka gry na pianinie, kurs języka polskiego dla obcokrajowców, zajęcia teoretyczne

Tatiana Sokołowska pochodzi z Ukrainy, z Winnicy. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu kontynuowała naukę w Liceum Kultury i Sztuki im. Mykoły Łeontowicza w Winnicy, które ukończyła z wyróżnieniem. Podczas studiów aktywnie uczestniczyła w wielu konkursach pianistycznych oraz konkursach z zakresu teorii i literatury muzycznej. Posługuje się 4 językami: ukraińskim, rosyjskim, polskim oraz angielskim. Swoje wykształcenie uzupełnia na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ucząc się na kierunku  „edukacja muzyczna w zakresie sztuki muzycznej”.

Nauka gry na gitarze i saksofonie, zajęcia teoretyczne

Adrian Makuch to magistrant 5 roku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na kierunku „edukacja muzyczna” ze specjalnością – „dyrygowanie i prowadzenie zespołów”. Grę na gitarze praktykuje już od wielu lat. Potrafi odnaleźć się w każdym stylu muzycznym, jednak najlepiej czuje się w muzyce rozrywkowej. Naukę gry na gitarze rozpoczął pobierając lekcje prywatne u doświadczonych gitarzystów. Swoją edukację muzyczną kontynuował w Młodzieżowym Domu Kultury, stale rozwijając swoje umiejętności.   W 2014 roku wraz z zespołem, w którym grał na gitarze basowej zajął 1 miejsce w konkursie „Scena dla Ciebie”.

Przygodę z grą na saksofonie zaczął kilka lat temu. Obecnie kontynuuje naukę gry na tym instrumencie kształcąc się na UJK. Od ponad roku obejmuje pozycje saksofonisty w orkiestrach dętych: orkiestra dęta w Morawicy oraz w Nowinach.

Przez ostatnie lata nabywał doświadczenia sceniczne oraz wiedzę z zakresu teorii muzyki. Komponuje także własne utwory. Dzięki kwalifikacjom pedagogicznym potrafi pracować z osobami w każdym wieku, o różnym stopniu zaawansowania

Nauka śpiewu

Agnieszka Firmantowska jest magistrantką UJK na kierunku: śpiew estradowy. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Ludomira Różyckiego   w Kielcach, w klasie fortepianu. Swoje umiejętności wokalne kształtowała w wielu placówkach: MDK, WDK, DK ,,Zameczek” w Kielcach. Uczestniczyła w wielu warsztatach wokalnych, wielokrotnie zdobywając tytuł laureatki międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali. Uczestniczyła w wielu konkursach wokalnych: była finalistką XIX edycji „Sceny dla Ciebie”, laureatką międzynarodowego festiwalu  w Pradze, laureatką międzynarodowego festywalu w Częstochowie. Posiada doświadczenie w udzielaniu lekcji śpiewu dzieciom i młodzieży.

Kurs języka rosyjskiego, nauka języków obcych z elementami muzyki (rosyjski)

Tatiana Utkina – urodzona w Sankt Petersburgu (dawniej w Leningradzie), w Rosji. Po ukończeniu szkoły średniej studiowała teologię w Międzynarodowej Szkole Biblijnej w Sankt Petersburgu. Przez kilka lat była wokalistką zespołu „Sons of Thunder”, który w Sankt Petersburgu wydał kilka płyt. Od 2004 roku mieszka w Polsce,   w Kielcach. W 2010 roku przy współpracy  z koleżanką wydała grę „Polemo”, która jest przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jej największą pasją jest jednak muzyka: w 2012 roku nagrała i wydała płytę „Tatiana – kto dałby skrzydła mi”, na której znalazły się jej autorskie utwory muzyczne wykonywane w języku rosyjskim.

Przez kilka lat pełniła funkcję wychowawcy w świetlicy środowiskowej „Beczka”, gdzie sprawowała opiekę nad dziećmi i młodzieżą. Jako osoba z dużymi pokładami cierpliwości – ma wspaniałe podejście do dzieci. Będąc native-speakerem języka rosyjskiego pracuje jako lektor języka rosyjskiego. Wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniach zdobyła wykonując pisemne i ustne przekłady z języka polskiego na rosyjski oraz z języka rosyjskiego na polski. Obecnie studiuje lingwistykę stosowaną na UJK (języki rosyjski, angielski i niemiecki)

 

Kurs języka niemieckiego

 

Joanna Stolarczyk – (urodzona w Kielcach), ukończyła III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach  –  klasa o profilu humanistycznym. Pisała maturę rozszerzoną z języka niemieckiego. Obroniła tytuł licencjonowanego germanisty na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Swoją dalszą wiedzę i umiejętności językowe  zdobywa w Wyższej Szkole Lingwistyczej w Częstochowie na studiach magisterskich – germanistyka. Odbywała praktyki studenckie w Niemczech oraz przebywała tam rekreacyjnie. Ukończyła Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach   –  klasa o profilu wokalnym (śpiew operowy) II stopnia. Wcześniej swój głos  kształciła w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach. Wykonuje profesjonalne oprawy wokalne ślubów i udziela lekcje z języka niemieckiego osobom w różnym wieku. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi.

Kurs rysunku i malarstwa

Piotr Urbanek  uzyskał dyplom krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki, w pracowni Miedziorytu Prof. Stanisława Wejmana. Od wielu lat zajmuje się malarstwem olejnym, uczestniczy w licznych wystawach indywidualnych. Tytuł doktora sztuk pięknych obronił pracą ‚Horror Vacui, na jawie i w marzeniach sennych’ w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu im J. Kochanowskiego w Kielcach. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z osobami w różnym wieku